
Chirurdzy naczyniowi to lekarze specjalizujący się w diagnostyce i leczeniu operacyjnym schorzeń naczyniowych. Są często wzywani do leczenia chorób tętnic, żył i naczyń limfatycznych.
Chirurg naczyniowy jest specjalistą medycznym wykonującym operacje na naczyniach krwionośnych i innych częściach układu krążenia.
Chirurg naczyniowy to lekarz specjalizujący się w chirurgii naczyń krwionośnych. Głównym obowiązkiem chirurga naczyniowego jest naprawa lub wymiana naczyń krwionośnych, które są albo chore, albo uszkodzone.
Chirurg naczyniowy musi ukończyć studia licencjackie z medycyny, następnie 3 lata szkolenia z zakresu chirurgii ogólnej, a następnie 2 lata szkolenia specjalistycznego z chirurgii naczyniowej. Muszą być również zarejestrowani w General Medical Council (GMC) i posiadać licencję Royal College of Surgeons (RCS).
Chirurdzy naczyniowi to lekarze specjalizujący się w diagnostyce i leczeniu chorób i stanów naczyń krwionośnych.
Chirurg naczyniowy zazwyczaj jest specjalistą w zakresie diagnostyki, radiologii interwencyjnej lub obu. Chirurdzy naczyniowi mogą być również wezwani do wykonania operacji na innych częściach ciała.
Chirurg naczyniowy to lekarz medycyny specjalizujący się w diagnostyce i leczeniu schorzeń układu naczyniowego.
Układ naczyniowy obejmuje serce, naczynia krwionośne, naczynia limfatyczne i węzły chłonne. Główną funkcją układu naczyniowego jest transport krwi w całym ciele.
Stan pacjenta będzie zależał od rodzaju schorzenia. Najczęstsze to:
– miażdżyca
– zakrzepica
Chirurg naczyniowy to lekarz specjalizujący się w diagnostyce i leczeniu chorób układu krążenia. Układ naczyniowy obejmuje tętnice, żyły i naczynia limfatyczne.
Chirurdzy naczyniowi są również przeszkoleni w leczeniu pacjentów z chorobą tętnic obwodowych (PAD), która polega na zwężeniu lub zablokowaniu tętnic przenoszących krew do nóg i stóp. PAD często powoduje ból nóg podczas chodzenia lub ćwiczeń. Inne objawy to drętwienie i mrowienie stóp, zmiany koloru skóry i słaba kontrola temperatury w nogach.
Chirurg naczyniowy to lekarz specjalizujący się w diagnostyce i leczeniu chorób i zaburzeń układu naczyniowego. Specjaliści ci są również przeszkoleni do wykonywania operacji na naczyniach krwionośnych, żyłach, tętnicach i układzie limfatycznym.
Oto kilka typowych zabiegów wykonywanych przez chirurgów naczyniowych:
1) rozszerzenie zwężonego lub niedrożnego naczynia krwionośnego lub naczynia limfatycznego;
2) Naprawa uszkodzonych zastawek serca;
3) Naprawa uszkodzonych tętniaków;
4) Leczenie choroby tętnic obwodowych (PAD);
5) Leczenie chorób żylnych, takich jak zakrzepica żył głębokich (DVT), żylaki i przewlekła niewydolność żylna.