4 grudnia, 2023
Breaking News

5 nowoczesnych rodzajów antykoncepcji dla kobiet — co warto wiedzieć?

Szukasz antykoncepcji, która będzie wygodna i skuteczna? Obecnie istnieje wiele nowoczesnych metod, dzięki którym można zapobiec ciąży i w pełni cieszyć się z intymnych chwil z bliską osobą. Na dodatek specjaliści mają w zanadrzu produkty, wśród których każda kobieta znajdzie coś dla siebie. Sprawdź, co warto wiedzieć o nowoczesnych rodzajach antykoncepcji.

Tabletki antykoncepcyjne

Tabletki antykoncepcyjne od lat są jednym z najpopularniejszych sposobów zapobiegania ciąży. Zawierają hormony, które hamują owulację i chronią przed zapłodnieniem. W aptekach dostępne są różne rodzaje tabletek, takie jak tabletki jednoskładnikowe, dwuskładnikowe i trójfazowe. Można je stosować wyłącznie po uzyskaniu recepty od ginekologa. Obecnie specjalista może przepisać antykoncepcję na receptę online.

Spirale antykoncepcyjne

Spirale antykoncepcyjne są świetną opcją dla kobiet, którym zależy na długotrwałej i wygodnej formie antykoncepcji. Niewielka wkładka jest umieszczana na kilka lat wewnątrz macicy i działa poprzez uwalnianie hormonów lub tworzenie środowiska niesprzyjającego zapłodnieniu. Można wybrać spiralę obojętną, miedzianą lub hormonalną. W celu założenia wkładki konieczna jest wizyta w gabinecie ginekologicznym.

Plastry antykoncepcyjne

Plastry antykoncepcyjne również cieszą się sporą popularnością wśród nowoczesnych kobiet. Przykleja się je do skóry i przeważnie wymagają wymiany zaledwie raz na tydzień. Plastry zawierają hormony, które przenikają przez skórę i zapobiegają owulacji. Z tego powodu taka antykoncepcja online lub w tradycyjnej wersji wymaga zgłoszenia się po receptę do ginekologa.

Krążki antykoncepcyjne

Krążki antykoncepcyjne to jedna z najbardziej innowacyjnych metod antykoncepcji. Ich działanie polega na uwalnianiu hormonów, które zapobiegają owulacji i utrudniają zapłodnienie. W celu zapobiegania ciąży należy umieścić niewielki pierścień w pochwie na trzy tygodnie. Kobieta może zrobić to samodzielnie, ale do zakupu produktu potrzebuje receptę. Obecnie bez problemu można jednak otrzymać od ginekologa recepty online bez wychodzenia z domu.

Implanty antykoncepcyjne

Do nowoczesnych metod antykoncepcji na pewno można zaliczyć implanty antykoncepcyjne. Jest to długoterminowe rozwiązanie, które chroni przed ciążą nawet przez kilka lat. Pod skórą kobiety umieszczany jest niewielki implant, który stopniowo uwalnia hormon zapobiegający owulacji i zmianom w błonie śluzowej macicy. Implant nie wymaga e recepty tak jak tabletki antykoncepcyjne, a jego założenie odbywa się w gabinecie ginekologicznym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *